Митне очищення вантажів


Митне очищення вантажів, фото 1

Часто можна почути терміни - розмитнення, замитнення, митне очищення вантажів. Що вони означають і як співвідносяться між собою?

По суті справи, мова йде про одні й ті ж формальних процедурах - митному оформленні експортних чи імпортних операцій. При переміщенні вантажів з однієї країни в іншу, вони, як правило, мають залишити митну територію однієї держави і потрапити до контрагента, що знаходиться за митним кордоном іншої держави.

Таким чином, країна-відправник стає експортером даного товару, а приймаюча - імпортером. Відповідно, митним органам перше потрібно надати документи, згідно з якими може бути здійснений вивезення товару, а митникам другий - що дозволяють ввезення даної продукції на територію країни. У першому випадку прийнято говорити про затаможка товару, а в другому - про розмитнення.

Терміни ці носять, швидше, розмовний, сленговий характер, але вони дуже поширені в професійному середовищі. Розмитнення і затаможка об'єднується загальним поняттям - митне очищення.

Очищення передбачає офіційне оформлення вантажу, встановлених імпортних або експортних мит, а також виконання інших дій по легалізації вантажу в Україну. При цьому, найчастіше, про митному очищенню говорять у зв'язку з ввезенням або імпортом товарів в країну. Для здійснення розмитнення необхідно надати до уповноважених органів ряд документів.

Вони повинні містити дані про характер і обсяг вантажу, дані одержувачів і відправників, необхідні сертифікати, інформацію про транспортні засоби, якими здійснюється грузоперевозка, а також свідчити про сплату всіх необхідних мит і платежів за митні послуги.

Загальний список документів виглядає наступним чином:

Конкретний список документів залежить від категорії переміщуваного вантажу, а також від того, здійснюється затаможка або розмитнення товару.

Выбор Украины 2016
Контактна інформація

04074 Київ, вул. Лугова, 9, 2 поверх
тел.: (+380 44) 490 7725
факс: (+380 44) 490 2155
e-mail:
mumuaki-1@mumnet.com

mumuaki-2@mumnet.com

Запит ставки

М&М Мілітцер і Мюнх Україна ГмбХ
04074 Київ, вул. Лугова, 9, 2 поверх, тел.: (+380 44) 490 7725
e-mail mumuaki-2@mumnet.com